1°C całkowite zachmurzenie

Powstała młodzieżówka Porozumienia. Pomoże w kampanii Jacka Żalka

Wiadomości, Powstała młodzieżówka Porozumienia Pomoże kampanii Jacka Żalka - zdjęcie, fotografia

To już dwunasta struktura młodzieżowa w Polsce, która jest przybudówką partii Porozumienie. Nazywa się Młoda Prawica i w Białymstoku będzie skupiać się w tej chwili głównie na pomocy w kampanii Jacka Żalka wystawionego właśnie przez Porozumienie i popieranego przez PiS do wyścigu o fotel prezydenta Białegostoku.

Szefową struktur młodzieżowych Młodej Prawicy przedstawiał osobiście szef Porozumienia – Jarosław Gowin, który gościł w poniedziałek, 4 czerwca, w Białymstoku. Podkreślał on jak ważne jest, aby młodzież i studenci uczestniczyli aktywnie w życiu politycznym. W ten sposób mają szansę budować lub kreować swoją przyszłość oraz przyszłość innych ludzi.

- Rzadko się zdarza, że prezes partii jest obecny na uroczystości powołania oddziałów stowarzyszenia, które ściśle współpracuje z naszą partią. Ale stowarzyszenie Młoda Prawica jest szczególnym środowiskiem. To jest zdecydowanie najbardziej aktywna w tej chwili część młodego pokolenia zaangażowanego w politykę. Dla mnie największym wyróżnikiem jest to, że młode panie, młodzi panowie o poglądach konserwatywno – wolnorynkowych, angażują się nie tylko w politykę – powiedział Jarosław Gowin, prezes partii Porozumienie.

Choć prezes Gowin wymieniał akcje charytatywne i społeczne, to nowe stowarzyszenie jeszcze raczej jest zbyt mało znane z takiej działalności. A tak naprawdę z jakiejkolwiek działalności, bo powstało przecież stosunkowo niedawno. Za to w Białymstoku, ma w pierwszej kolejności zająć się pomocą w kampanii prezydenckiej Jacka Żalka. Jak już wiadomo od kilku tygodni, ma on zamiar powalczyć o fotel prezydenta Białegostoku. Przynajmniej o pomocy kampanijnej mówiła nowa szefowa Młodej Prawicy – Magdalena Olchanowska.

- Będziemy tworzyć debaty dotyczące wyborów samorządowych i zapraszać do tego inne młodzieżówki działające w województwie podlaskim. Razem będziemy debatować odnośnie najbliższych wyborów. Dlatego też będziemy brali udział w różnego rodzaju konferencjach organizowanych tutaj w województwie – przekazała dziennikarzom Magdalena Olchanowska.

- Sam zaczynałem swoją przygodę z polityką, jako student, angażując się najpierw w takie akcje afirmacyjne, przybliżające nas z problemami życia politycznego, funkcjonowania demokracji. I niestety, skutek był taki, że to zaangażowanie zaowocowało znajomościami, sympatiami, relacjami, które skierowały mnie do tego, żeby znaleźć się w dużej polityce – mówił z kolei Jacek Żalek, kandydat na prezydenta Białegostoku.

Prezes Gowin poinformował, że członkowie Młodej Prawicy będą też kandydatami w najbliższych wyborach samorządowych. Wystawi je partia Porozumienie, a znaleźć się mają na listach Zjednoczonej Prawicy. Na Podlasiu liczba członków Młodej Prawicy to na razie tylko osiem osób. Jednak z zapowiedzi wynika, że będą poszukiwani nowi działacze, inni mają dołączyć zachęceni akcją promocyjną.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Powstała młodzieżówka Porozumienia. Pomoże w kampanii Jacka Żalka komentarze opinie

  • gość 2018-06-26 10:03:42

    Może kandydat by tak coś szerzej o tych znajomościach. Może to by wyjaśniło fenomen np. bilbordów.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl