1°C całkowite zachmurzenie

Przy kościele Ojca Pio powstanie parking

Wiadomości, kościele powstanie parking - zdjęcie, fotografia

Miasto Białystok rozpoczyna realizację kolejnej inwestycji, która została zgłoszona do Budżetu Obywatelskiego 2017. Chodzi o zaprojektowanie i wybudowanie placu oraz ogólnodostępnego parkingu przy parafii Św. Ojca Pio. Przetarg na wykonanie tego zadania został właśnie ogłoszony.

Budowa placu i parkingu przy kościele stojącym u zbiegu ulic A. Mickiewicza oraz Św. Ojca Pio została zgłoszona przez mieszkańców Białegostoku do Budżetu Obywatelskiego 2017 jako projekt osiedlowy. Pomysł uzyskał 1354 głosy. W ramach inwestycji przy świątyni ma powstać plac z utwardzoną nawierzchnią o powierzchni ponad 1 tys. m2, a od strony ul. Przemysłowej – parking na blisko 40 miejsc postojowych. Miejsca te zostaną odwodnione i oświetlone, a wokół nich zostanie posadzona zieleń.

Warto podkreślić, że według naszych planów to ma być parking ogólnodostępny – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Cała ta inwestycja będzie więc zapewne służyła dużej liczbie mieszkańców nie tylko osiedla Mickiewicza, ale i miasta.

Oferty do przetargu można składać do 24 października. Wyłoniony w przetargu wykonawca w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy opracuje dokumentację projektową. Prace budowlane powinny zostać zrealizowane do końca maja 2018 roku.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

Przy kościele Ojca Pio powstanie parking komentarze opinie

  • Pytający - niezalogowany 2017-11-04 13:37:26

    Ile będzie wynosić opłata za godzinę postoju -pobierana przez przewielebnego ?

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl