Rafał Gaweł musiałby wyjaśniać wszystkim kim jest, ale nie ma na to szans


Fakty Białystok
17/06/2019

Wiadomości
Dzielny kilkulatek z tego Rafała Gawła, który już jako dorosły, bohatersko ewakuował się do Norwegii zanim został doprowadzony do więzienia celem odbycia orzeczonej przez sąd kary. Ale już jako kilkulatek dzielnie stawiał opór reżymowi komunistycznemu, o czym opowiadał w polonijnym radiu w Norwegii.

Czy jest granica śmieszności, która jest nieprzekraczalna dla Rafała Gawła? Patrząc na jego poczynania, wydaje się, że takie granice raczej nie istnieją. Z każdym publicznym wystąpieniem skazany za oszustwa i wyłudzenia były szef Teatru TrzyRzecze oraz współzałożyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, ośmiesza się coraz bardziej. Ostatnio internauci odnaleźli nagranie – zresztą zamieszczone na profilu facebookowym o nazwie „Rafał Gaweł”, z którym ponoć nie ma on sam nic wspólnego – w jakim Rafał Gaweł opowiada jak to był zatrzymywany w latach 80-tych przez SB.Słuchając takich słów, jakie padły na antenie polonijnego radia, człowiek już mógł w zasadzie tylko czekać, aż dowie się, że nawet z samym Lechem Wałęsą Gaweł komunę obalał. Dlaczego? Dlatego, że w momencie wybuchu stanu wojennego w Polsce Rafał Gaweł miał aż całe 8 lat. Jednak już w tym wieku, albo i nieco później był zatrzymywany przez SB. A skoro był, to raczej wie co to więzienie. Nie wiemy, czy SB miała zgodę rodziców Rafała Gawła do jego zatrzymania i co takiego groźnego może robić kilkulatek dla upadku systemu komunistycznego w Polsce? W każdym razie, w 1989 roku, kiedy w Polsce nastąpiły zmiany ustrojowe, Rafał Gaweł miał 16 lat. Urodził się w czerwcu, w 1973 roku w Węgorzewie, czego nie odnotowały polskie encyklopedie, ani wikipedia, choć powinny z uwagi na bohaterskie czyny kilkulatka, który walczył z komuną.

- Wielokrotnie jestem nazywany lewakiem na przykład i zarzuca mi się, że jestem osobą o skrajnie lewicowych poglądach – opowiadał w polonijnym radiu w Norwegii Rafał Gaweł. – Przy czym ja po pierwsze pochodzę z rodziny… Mój pradziadek był ułanem, mój dziadek był w AK. Ja działałem w opozycji antykomunistycznej w latach osiemdziesiątych. Byłem zatrzymywany przez SB. I musiałbym, każdemu po kolei wyjaśniać, że kim jestem. Nie ma na to szans – kontynuował Gaweł.Tu chyba można zgodzić się ze skazanym, że nie ma szans wyjaśnić kim jest Rafał Gaweł, skoro najwyraźniej sam do końca nie wie, co robił, kim był oraz z kim i kiedy walczył. Na razie tylko sądowi udało się ustalić kim jest Rafał Gaweł, ale to ustalenie chyba nie bardzo podoba się walczącemu jako kilkulatek z komuną. Sąd bowiem ustalił, że Rafał Gaweł to oszust, który dopuścił się opisanych w kodeksie karnym przestępstw na szkodę innych osób.Kochani! Unikat! Biały kruk! To podobno jedyny film z Rafałem Gawłem, pod którym nie ma numeru konta” – podaje profil facebookowy Lemingopedia.W latach 80-tych SB musialo sie strasznie nudzic skoro zatrzymywalo wielokrotnie 7-14 latka. A on sam musial z kolei byc wyjatkowo aktywny w szeregach Solidarnosci Walczacej. Szkoda tylko że nikt go tam nie zna” – czytamy na facebookowej stronie Żelaznej Logiki.Nagranie, które także zamieściliśmy, rozchodzi się po internecie jak świeże bułeczki. I nie ma co się dziwić, ponieważ sam Gaweł, jak też i podejmowane przez niego inicjatywy, obecnie są głównie w zainteresowaniu organów ścigania. Niestety, wciąż jest wiele osób, które nabierają się na historie opowiadane przez skazanego. I choć jest ich coraz mniej, to jednak cały czas znajdują się nowi, którzy wierzą między innymi w bajeczki o bohaterskiej postawie Gawła w czasach PRL, za które ścigały go jako kilkulatka służby bezpieczeństwa.Na skazanym poznał się także najwyraźniej Rzecznik Praw Obywatelskich. Już ponad miesiąc temu przekazał, że nie widzi możliwości uczestnictwa takich osób w inicjatywach i działaniach podejmowanych przez biuro Rzecznika. Zanim Gaweł wyjechał z Polski pokazywał się w urzędzie w towarzystwie Adama Bodnara. Jednak wydaje się, po tym co przekazał rzecznik, że więcej u jego boku Rafał Gaweł widziany już nie będzie. Za to mile, nawet bardzo, widziany jest przez polski wymiar sprawiedliwości oraz organy ścigania, które podjęły czynności celem sprowadzenia go z Norwegii do rodzimego kraju. (Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: zrzut ekranu z youtube.com/ Media Narodowe)


 
Rafał Gaweł musiałby wyjaśniać wszystkim kim jest, ale nie ma na to szans - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Wiadomości


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu