9°C lekkie zachmurzenie

Rap w Polsce 2018 – czy białostocki MC nagra utwór z Niziołem?

Co, gdzie, kiedy?, Polsce białostocki nagra utwór Niziołem - zdjęcie, fotografia

BRTK – pochodzący z Białegostoku raper bierze udział w tegorocznej edycji konkursu „Rap w Polsce”. Zwycięzca będzie miał okazję nagrać wspólny utwór z Nizołem – jednym z czołowym reprezentantów ulicznego brzmienia. Jako pierwsi w Białymstoku prezentujemy utwór i klip, który BRTK przygotował na potrzeby RWP 2018.

Hip-hop ma się w naszym kraju nad wyraz dobrze. Chociaż przed laty krytycy wróżyli kres ulicznej subkulturze, ta odbiła się od dna i weszła w mainstream tak mocno, że dziś trudno wyobrazić sobie listę OLIS bez rapowych bestsellerów.

Projekt „Rap w Polsce” to cykliczny konkurs, który daje nieznanym raperom szansę na zaprezentowanie swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców. Z nadesłanych zgłoszeń jury wybierze najlepszego MC's, który w nagrodę nagra wspólny utwór z Niziołem.

Związany z wytwórnią Banita Records Nizoł ma na swoim koncie m.in. złotą płytę za solowy album „Pretekst” wydany w 2014 roku. Możliwość nagrania gościnnej zwrotki z tak utytułowanym MC to dla każdego debiutanta ogromna szansa.

Pośród zgłoszeń do RWP 2018 znalazł się również białostocki akcent – raper BRTK z utworem „Co ja tu robię?”

Pochodzący z Białegostoku BRTK obecnie przebywa w Holandii. W zrealizowanym przy pomocy przyjaciół i kolegów klipie do numeru „Co ja tu robię?”, MC wyraźnie podkreśla swoje motoryzacyjne zainteresowania.

Poza tym BRTK znany jest zamiłowania do wszelkiego rodzaju sportów ekstremalnych i kolekcjonowania rapowych albumów. Chociaż jego styl bliski jest ulicznemu brzmieniu, Bartek (bo tak ma na imię) może pochwalić się profesjonalnym doświadczeniem – przez 3 lata śpiewał w chórze Uniwersytetu w Białymstoku. Dobrze radzi sobie również z gitarą, pianinem, a nawet akordeonem.

Sprawdźcie numer BRTK „Co ja tu robię?” na bicie FLAME'a. Można odpalić linka w odrębnym oknie https://www.youtube.com/watch?v=LpJcnfiW1No&feature=share, a można na górze strony internetowej. Wystarczy kliknąć „play”.

Pierwszy etap „Rap w Polsce 2018” trwa do 30. września 2018. Potem jurorzy wybiorą 100 artystów, którzy wejdą do kolejnego etapu. Czy BRTK przejdzie dalej? Tego dowiemy się w październiku. Ale z pewnością wszystkie udostępnienia jego konkursowego klipu dodadzą mu otuchy.

(K.)

Rap w Polsce 2018 – czy białostocki MC nagra utwór z Niziołem? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl