15°C rozproszone chmury

Remonty ulic osiedlowych też trzeba zrobić

Wiadomości, Remonty osiedlowych trzeba zrobić - zdjęcie, fotografia

Kolejni mieszkańcy Białegostoku zyskają wygodne i bezpieczne dojazdy do swoich domów. Dzięki zmianom w budżecie miasta, o które wnioskował prezydent Tadeusz Truskolaski, trzynaście inwestycji drogowych uzyskało dzięki radnym miejskim więcej pieniędzy na realizację. Pozwoli to na rozstrzygnięcie przetargów, podpisanie umów i uruchomienie procedur niezbędnych do przeprowadzenia prac drogowych na wielu ulicach osiedlowych.

Miasto przeznaczy więcej pieniędzy na budowy i przebudowy ulic Szerokiej, Skorupskiej i Dalekiej, Plastusia, Kopciuszka, Diamentowej, Zgoda, A. Rybnika, Obrońców Westerplatte, Skandynawskiej i Wąskiej. Dodatkowe środki w budżecie, które zapisali radni Rady Miasta, przewidziane są też na budowę ulic na osiedlu Wygoda (S. Nowakowskiego, A. Chętnika i W. Oczki), drogi gminnej dojazdowej łączącej ul. Jana III Sobieskiego z ul. J. Kraszewskiego oraz budowę sięgacza od ul. Żwirki i Wigury.

Zmiany w budżecie miasta umożliwią realizację inwestycji, które są oczekiwane przez mieszkańców. Znacznie poprawią komfort życia – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.

Jeszcze we wrześniu wykonawcom przekazane zostaną place budowy ulic: Szerokiej, Diamentowej, Obrońców Westerplatte, Wąskiej i ulic na osiedlu Wygoda. Dzięki zmianom w budżecie rozstrzygnięto przetargi m.in. na budowę ul. Plastusia i Zgoda. Uruchomiono też procedury przetargowe dotyczące inwestycji przy ul. Żwirki i Wigury, A. Rybnika.

Ponadto Miasto planuje powtórzyć przetargi dotyczące budowy ul. Przygodnej, Witebskiej, Liniowej, Proletariackiej, L. Waryńskiego oraz Cienistej. Natomiast oferty do przetargu na budowę ul. Nowosielskiej zostaną otwarte w najbliższych dniach.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Cezarion)

Remonty ulic osiedlowych też trzeba zrobić komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl