1°C całkowite zachmurzenie

Rozpoczyna się tegoroczny konkurs „Człowiek obok mnie”

Kiedy: 2018-09-21 , godzina: 00:00 | Gdzie: BOK, ul. Legionowa 5

Kulturalnie, Rozpoczyna tegoroczny konkurs „Człowiek mnie” - zdjęcie, fotografia

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w Konkursie Fotograficznym Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej „Człowiek obok mnie”. Prace można już zgłaszać od ubiegłego tygodnia.

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja konkursu organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury od 2000 roku, w systemie biennale. Konkurs kierowany jest do pełnoletnich osób fizycznych i ma charakter otwarty - daje szansę amatorom i profesjonalistom na zaprezentowanie swojego dorobku fotograficznego. Zdjęcia oceni jury złożone z profesjonalistów fotografików i znawców sztuki fotograficznej.

Jubileusz obchodzi także Polska. Kraj kontrastujących ze sobą idei, wspólnych narodowych zrywów i trudnego procesu kształtowania swojej tożsamości. 100 lat niepodległości oddanych obrazem fotograficznym można znaleźć w niezliczonych periodykach poświęconych fotografii czy cyfrowych archiwach w internecie. Kto jest jednak prawdziwym bohaterem tych fotografii? Zdaniem organizatorów konkursu jest to człowiek - obywatel, który swoimi postawami, marzeniami i pracą definiuje rzeczywistość wokół siebie. A jaki jest współczesny obywatel Polski i świata? Na to pytanie organizatorzy postarają się odpowiedzieć razem z uczestnikami tegorocznej edycji konkursu i członkami jury.

10. edycja konkursu trwa od 11 czerwca do 21 września 2018 roku. Ostateczny termin nadsyłania prac konkursowych: 10 września 2018.

NAGRODY:

nagroda GRAND PRIX - 2.500 zł brutto

II nagroda – 1.500 zł brutto

III nagroda – 1.000 zł brutto

wyróżnienie specjalne – 500 zł brutto

Regulamin konkursu i karta uczestnictwa: http://bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/czlowiek-obok-x-edycja-konkursu-fotograficznego/

(Źródło i foto: BOK/ oprac. Kalina)

Rozpoczyna się tegoroczny konkurs „Człowiek obok mnie” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl