19°C bezchmurnie

Są pieniądze na letni wypoczynek dla dzieci w Białymstoku

Wiadomości, pieniądze letni wypoczynek dzieci Białymstoku - zdjęcie, fotografia

Ponad sto trzydzieści osiem tysięcy złotych to kwota przeznaczona na dofinansowanie wypoczynku młodych białostoczan podczas tegorocznych wakacji. Miasto ogłosiło nowy konkurs ofert. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 14 maja.

Do otwartego konkursu ofert na realizację zadań w zakresie letniego wypoczynku dzieci i młodzieży można zgłaszać różne projekty na 2018 rok. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży. Budżet konkursu to 138 tys. 156 zł.

Wśród zgłoszonych projektów mogą znaleźć się np. półkolonie (stałe grupy dzieci uczęszczające na zajęcia w określonym czasie, realizujące program pod okiem wychowawcy) oraz kolonie, biwaki i obozy wypoczynkowe (kilkudniowe pobyty lub wędrówki z wykorzystaniem bazy noclegowej oraz aktywnym programem wypoczynku). Trzeba je zrealizować między 23 czerwca a 31 sierpnia.

Co roku organizujemy otwarte konkursy ofert na realizację zimowego oraz letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z Białegostoku – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Zależy nam na tym, żeby młodzi białostoczanie mogli ciekawie i aktywnie spędzić czas w trakcie przerwy od szkolnych zajęć.

Ofertę należy sporządzić i następnie złożyć za pośrednictwem platformy Witkac.pl. Następnie trzeba ją dostarczyć w wersji papierowej do Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku (ul. Legionowa 7, pok. 118) do 14 maja do godz. 15.30. Oferty można przesłać pocztą – o terminie złożenia decyduje data wpływu do urzędu.

W ubiegłym roku na organizację wypoczynku dzieci i młodzieży z Białegostoku Miasto przeznaczyło w sumie ok. 198 tysięcy złotych. W 2017 roku na zorganizowanie ferii zimowych – 65 tys. zł.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.bip.bialystok.pl. Dodatkowe informacje można także uzyskać w Departamencie Edukacji pod nr tel. 85 869 6382.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Kalina)

Są pieniądze na letni wypoczynek dla dzieci w Białymstoku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl