1°C całkowite zachmurzenie

"Sztuka” – rzecz o emocjach

Kiedy: 2017-11-13 , godzina: 17:30

Kulturalnie, Sztuka” rzecz emocjach - zdjęcie, fotografia

"Sztuka” – autorka „Boga Mordu” po raz kolejny bezbłędnie rozpracowuje mechanizmy rządzące ludzkimi emocjami w nowym spektaklu Teatru Kwadrat!

Yasmina Reza, autorka „Boga Mordu” (czyli filmowej „Rzezi” R. Polańskiego) po raz kolejny bezbłędnie rozpracowuje mechanizmy rządzące ludzkimi emocjami.

Trzech facetów przyjaźni się od lat, ale w ich relacji można dostrzec skrywane urazy oraz rywalizację. Marc jest inżynierem, zajadłym tradycjonalistą, Serge – wziętym dermatologiem i koneserem sztuki współczesnej, Yvan – uważany za nieudacznika, całe życie w handlu tekstyliami, od niedawna w hurtowni materiałów piśmienniczych. Na dodatek w przededniu ślubu, o którym można stwierdzić, ze smutkiem acz zdecydowanie, iż jest jedynie małżeństwem z rozsądku. Żeby nie powiedzieć histerycznego przymusu… I w takich oto okolicznościach Serge kupuje dzieło sztuki, za niebagatelną kwotę dwustu tysięcy franków.

Marcowi ultranowoczesny obraz przereklamowanego artysty nie przypada niestety do gustu. Nie chce dopatrywać się subtelności i kunsztu w tym, jego zdaniem, zupełnie białym płótnie. W momencie, w którym dosadnie wypowie swoją szczerą acz skrajnie niepochlebną opinię, wieloletnia przyjaźń zawiśnie na włosku. De gustibus non est disputandum, gust dyskusji nie podlega, jednak w tym przypadku  padają nie tylko mocne słowa, ale też równie silne ciosy…

Napięcie rośnie, komedia skrzy się dowcipem choć, jak to u Rezy, momentami przeplecionym refleksją. Bo jakże śmieszni bywają mężczyźni, kiedy ich ego rozdyma błahą sprawę do gargantuicznych rozmiarów. Kolejna propozycja na Kameralnej Scenie Kwadratu to brawurowe kreacje trzech znakomitych aktorów: Andrzeja Nejmana w roli Serge’a, snobistycznego nabywcy dzieła sztuki, Michała Lewandowskiego, w roli wrażliwego Yvana, dla którego asertywność jest pojęciem całkowicie obcym, oraz gościnnie występującego Bartosza Opani w roli Marca o bardzo wybuchowym charakterze. Aktorski dream team oraz świetnie napisana „Sztuka” to gwarancja doskonałej rozrywki.

OBSADA:

Marc- Bartosz Opania

Serge- Andrzej Nejman

Yvan- Michał Lewandowski

SPECJALNA OFERTA – 2 BILETY W CENIE 1

REZERWACJA TEL. 607-907-704

Liczba miejsc ograniczona!

Spektakl odbędzie się 13 listopada o godzinie 17.30 i 19.30 w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Bilety do nabycia na stronie Teatru Kwadrat www.teatrkwadrat.pl oraz w sieci salonów EMPiK.

Rezerwacja telefoniczna: 607-907-704.

(BL/ Foto: BI-Foto)

"Sztuka” – rzecz o emocjach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl