15°C rozproszone chmury

Ta Tęcza wróci szybciej niż się wydaje [KOMENTARZ VIDEO]

Tęcza zburzona, pewnie będą tu bloki – denerwowali się mieszkańcy osiedla Wygoda. Ale nic z tych rzeczy. Tęcza wróci na swoje miejsce. Prace budowlane idą dość szybko i jeszcze w tym roku sklep PSS Społem powinien ponownie służyć białostoczanom z tej części miasta.

To właśnie w Tęczy zakupy robiła większość mieszkańców osiedla Wygoda. Sklep był świetnie zlokalizowany i po tak zwanej drodze. Dobry dojazd, parking, wszystko było pod ręką. Niektórzy bardzo się zdziwili, kiedy kilka miesięcy temu po Tęczy zostały tylko ruiny. Zburzono cały obiekt.

Mieszkańcy dzielnicy Wygoda denerwowali się, że w tym miejscu staną bloki mieszkaniowe. Ale jeszcze w czerwcu uspokajaliśmy, że Tęcza wróci na swoje miejsce. Bloków mieszkaniowych zamiast sklepu PSS Społem nie zamierzał budować. Wręcz przeciwnie. Władze sieci zdecydowały się pójść z duchem czasu i zmodernizować obiekt bardzo gruntownie.

Jeszcze w tym roku spółka PSS Społem chce otworzyć zbudowany od podstaw nowy supermarket. Ma być tam nie tylko wielkopowierzchniowy sklep, ale także i bar szybkiej obsługi oraz drive-bar. Taki sam, jak w niedawno otwartym sklepie Hermes. Lokal ma być łudząco podobny do tego z osiedla Dziesięciny, czyli mieć okienko dla kierowców. O tym właśnie mówimy w naszym komentarzu video, w którym jednocześnie uspokajamy mieszkańców osiedla Wygoda.

Ich obawom przed blokami nie ma się co dziwić, ponieważ całkiem niedawno taka zabudowa zaczęła się pojawiać w okolicy. Zresztą deweloperzy i firmy budowlane często wciskają swoje punktowce gdzie popadnie. Przy jednoczesnym braku reakcji ze strony magistratu. Ale jak ustaliliśmy, ta już istniejąca zabudowa wielorodzinna, nie jest uciążliwa dla osób mieszkających w domkach jednorodzinnych. Nie jest wysoka i zlokalizowana jest głównie od strony głównej ulicy, a nie pomiędzy domkami.

Zarówno mieszkańcy bloków, jak i domków, wkrótce będą mogli skorzystać z oferty sklepu Tęcza. Władze PSS Społem zapowiadały ponowne otwarcie Tęczy z początkiem września. Patrząc na postęp prac, może to jednak być mało prawdopodobne. Niemniej, jest już zdecydowanie bliżej końca inwestycji i z pewnością jeszcze w tym roku, będzie można zrobić zakupy, nawet z samochodu. Poza garmażerką i produktami świeżymi (mięso, wędliny, owoce, warzywa) ma być także stoisko z wypiekanym na miejscu pieczywem oraz produktami cukierniczymi.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Ta Tęcza wróci szybciej niż się wydaje [KOMENTARZ VIDEO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się