26°C pochmurno z przejaśnieniami

Tak się tworzy dezinformację. Podaje się newsy sprzed kilku lat

Wiadomości, tworzy dezinformację Podaje newsy sprzed kilku - zdjęcie, fotografia

„Może to wina kompleksu prowincji, że tam nacjonalizm wyjątkowo dobrze się ma”, „Bialystok zamieszkuje w duzej ilosci niz socjalny,plebs,co trzecia rodzina ma alkoholika albo przemoc,bezrobocie”, „Białystok to totalna recydywa, ciągle słychać o takich akcjach w tej dziczy:/” – takie i inne przemyślenia o naszym mieście pojawiły się niedawno w sieci. Powód? Przypomnienie jednego zdarzenia sprzed czterech lat, bo akurat żadnych nowych ataków rasistowskich u nas nie było i nie ma.

Skoro w Białymstoku od długiego czasu nie ma ataków na tle narodowym lub rasistowskim, wystarczy taki stworzyć Można na przykład poprzez przypomnienie zdarzenia sprzed czterech lat, które zakończyło się wyrokami skazującymi dla sprawców ataku na czeczeńską rodzinę. Do tego tekst należy opatrzyć zdjęciem, obok którego ciężko przejść obojętnie, i gotowe. Taki właśnie news stworzył niedawno Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w swojej publikacji na Facebooku.

Całą Polskę obiegła wiadomość w miniony piątek, że w Białymstoku dokonano ataku na czeczeńską rodzinę. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamieścił wpis na swoim facebookowym profilu, ale z informacją sprzed czterech lat. Podchwyciła to między innymi posłanka Kinga Gajewska, która zdążyła już oskarżyć obecny rząd za to co miało miejsce za rządów poprzedniego. Ona przeprosiła za to co napisała. Za to osoby prowadzące fanpage – tak zwany monitorujący – grożą teraz pozwami wszystkim redakcjom, które napiszą, że ów treść podana przez nich to fake. Nikt nie pokusił się o przeproszenie mieszkańców Białegostoku za „promocję”, jaka poszła dalej w Polskę. I zresztą za „promocję”, którą uskutecznia Ośrodek już od długiego czasu, przy wsparciu jednej z gazet.

Białystok to jakieś zagłębie tych oszołomów...

niestety Białystok jest zakałą cywilizowanego świata, zomowcy, prokuratorzy i sądy starają się nie dostrzegać problemu pałętających się po mieście przygłupów uważających się "patryjotów" a w istocie będących faszystowskimi bydlakami

Wypierdolić ten Białystok z Polski! Na Białoruś z nimi!

dlaczego mam wrażenie,może się mylę,że Białystok przoduje w takich wydarzeniach?

Białystok to totalna recydywa, ciągle słychać o takich akcjach w tej dziczy:/

Białystok to już przecież Dzikie Pola....mózgi prawie białoruskie.”

To tylko kilka wpisów, jakich pełno można znaleźć pod facebookowym wpisem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. W ten sposób różni ludzie wypowiadają się temat naszego miasta i jego mieszkańców. I to na podstawie zdarzenia sprzed czterech lat, które zakończyło się wyrokami wobec sprawców napadu na czeczeńską rodzinę. Inna sprawa, że admini fanpage Ośrodka nie pokusili się o napisanie, że obecnie w Białymstoku nie ma takich napadów. Zwyczajnie jest ich brak. Mało tego, że nie napisali, ale wręcz podtrzymywali złą opinię o Białymstoku i jego mieszkańcach.

Ostatnio prezydent Białegostoku pozywał każdego, kto źle się o nim wypowiada. Dlatego warto zwrócić uwagę, że takie wpisy na facebooku, jakie zamieścił Ośrodek, szkalują przecież i jego dobre imię, jako prezydenta. Czekamy więc na reakcję z jego strony i złożenie pozwu przeciwko Ośrodkowi Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych za działania na szkodę miasta i jego mieszkańców poprzez tworzenie nieprawdziwego wizerunku o panującym tu rasizmie i ksenofobii. Czekamy również na to, że Ośrodek już sam z siebie pozwie do sądu wszystkie osoby, które wypowiadały się źle o Białorusi i jego mieszkańcach. Poniżanie mieszkańców tego kraju także przecież nosi znamiona ksenofobii i rasizmu.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Tak się tworzy dezinformację. Podaje się newsy sprzed kilku lat komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się