9°C lekkie zachmurzenie

Trendy mody na 2019 rok z biżuterią z Podlasia

Wiadomości, Trendy biżuterią Podlasia - zdjęcie, fotografia

Na początku września w zabytkowym budynku Olympia London odbyły się Międzynarodowe Targi Biżuterii International Jewellery London. To jedno z największych wydarzeń branży biżuteryjnej w Wielkiej Brytanii, miejsce spotkań projektantów, producentów i hurtowników biżuterii z całego świata. W Londynie swoje produkty zaprezentowali pochodzący z naszego regionu złotnicy – Eliza i Krzysztof Bondaruk. Ich biżuteria zdobyła miano trendu mody 2019.

Eliza i Krzysztof Bondaruk od wielu lat pracują w zawodzie złotników pod marką Bondarowski. Ich prace wyróżnia to, że są  w stu procentach wykonane ręcznie. Współpracują z projektantami mody, promując na pokazach mody nie tylko swoją biżuterię z ale również region z którego pochodzą – województwo podlaskie.

Podczas tegorocznych targów International Jewellery London biżuteria Bondarowski została doceniona przez jury i wybrana do trendów mody 2019. Dwa komplety z włóknem węglowym i bursztynem oraz dwa wisiory „rzeźbione maski” były prezentowane podczas pokazów, które odbywały się cztery razy dziennie.

Warto dodać, że podczas londyńskich Targów zaprezentowana została część eksponatów wystawy pt. „Dziedzictwo Naturalne Podlasia – zagrożone gatunki roślin i zwierząt w sztuce użytkowej” autorstwa Elizy i Krzysztofa Bonadruków. Jej pełną wersję będzie można zobaczyć już 11 listopada w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w czeskiej Pradze.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. ASM)

Trendy mody na 2019 rok z biżuterią z Podlasia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl