28°C lekkie zachmurzenie

Trwają poszukiwania najlepszych literatów

Kiedy: 2017-12-31 , godzina: 00:00

Kulturalnie, Trwają poszukiwania najlepszych literatów - zdjęcie, fotografia

Od czwartku (2 listopada) do końca roku można zgłaszać do Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazanackiego książki pisarzy związanych z Białymstokiem i regionem lub piszących o naszym mieście. Do nagrody mogą być zgłoszeni literaci urodzeni na Podlasiu lub ci, których książki były wydane w Białymstoku. Nagroda przyznawana jest od 1991.

Wiesław Kazanecki - patron nagrody to literat urodzony w Białymstoku, który zmarł w 1989 roku. Był poeta, prozaikiem i publicystą. Fundatorem nagrody jest Prezydent Białegostoku.

Do nagrody można zgłaszać książki wszystkich gatunków literackich, które wydane zostały zostały w 2017 roku. Z udziału wyłączone są tylko antologie, opracowania oraz  publikacje naukowe. Prawo zgłaszania kandydatów mają mieszkańcy Białegostoku, instytucje kultury, stowarzyszenia, redakcje i jednostki oświatowe. Zgłoszenia należy kierować na adres białostockiego magistratu.

Wśród laureatów są m.in. Krzysztof Gedroyć, Piotr Nesterowicz, Ignacy Karpowicz, Jan Leończuk, Edward Redliński, Aneta Prymaka-Oniszk, Katarzyna Ewa Zdanowicz, Krystyna Konecka, czy Anna Sołbut.

(PS/ Foto: sxc.hu)

Trwają poszukiwania najlepszych literatów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl