25°C lekkie zachmurzenie

Tylko twarda polityka międzynarodowa [KOMENTARZ VIDEO]

Ostatnie dni pokazały jak na dłoni do czego prowadzi miękka polityka międzynarodowa polegająca wyłącznie na ustępstwach i na wszelki wypadek – nie drażnieniu nikogo. Ustawa o IPN, która ma chronić nasze polskie prawo do prawdy, stała się powodem do ataku społeczności izraelskiej, która pretensje powinna kierować pod zupełnie inny adres.

To co dzieje się obecnie w polityce międzynarodowej wymaga komentarza, także z naszej strony. Chyba trudno dziś znaleźć osoby, które byłyby obojętne na to co wypowiadają politycy Izraela, a także dość duża grupa przedstawicieli społeczności żydowskiej rozsianej po całym świecie. Dlatego postanowiliśmy nagrać kilka słów komentarza video, zaś wieczorem pojawi się na naszej stronie internetowej jeszcze obszerny tekst odnoszący się do postawy polskich elit politycznych.

Jedno jest absolutnie pewne. Polska była ofiarą II wojny światowej i nazistowskich Niemiec. Nikt nie ma prawa przypisywać narodowi polskiemu zbrodni popełnionych przez okupantów niemieckich, a także polityki czystek etnicznych wobec społeczności żydowskiej. Był to pomysł w całości przygotowany i zrealizowany przez machinę hitlerowskich Niemiec, a Polska jako jedyna przeciwstawiła się z całą mocą wobec tej zbrodniczej machiny. Zapłaciła zresztą za to bardzo wysoką cenę. Polskie miasta i wsie zostały niemal doszczętnie zniszczone przez okupanta niemieckiego, a ludność cywilna zdziesiątkowana podczas nalotów, masowych egzekucji oraz w wyniku nieludzkich warunków panujących w niemieckich obozach koncentracyjnych.

Tej prawdy o Polsce i tej prawdy o polskiej pomocy Żydom powinniśmy bronić za wszelką cenę. I tylko twarda postawa na arenie międzynarodowej może przynieść skutki. Polski rząd nie powinien uginać się pod presją Izraela lub innych krajów, bo to nasze prawo do walki o prawdę i poszanowanie narodu polskiego. Ustawa o IPN powinna być przyjęta, nawet za cenę zerwania stosunków dyplomatycznych z Izraelem, który z niewiadomych powodów nagle rości sobie prawo do ingerencji w wewnętrzne prawodawstwo Rzeczypospolitej.

Obecny kryzys na arenie międzynarodowej jak na dłoni pokazał, że polska polityka zagraniczna, prowadzona w oparciu o poszanowanie praw wszystkich innych, a odsuwania polskich interesów na dalszy plan, nie wyszła nam na dobre. Widzimy wyraźnie, że jeszcze jest bardzo wiele do zrobienia. Teraz jest na to ostatni moment, ponieważ żyje już coraz mniej świadków wydarzeń sprzed blisko 80 lat, a którzy przecież są żywymi dowodami na prawdę o czasach II wojny światowej i zbrodni popełnianych przez hitlerowskie Niemcy. Więcej na ten temat będzie można poczytać w wieczornym felietonie „Słowo po niedzieli”.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Tylko twarda polityka międzynarodowa [KOMENTARZ VIDEO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się