2°C słabe opady deszczu

W Białymstoku pojawiły się nowe stacje paliw w starych miejscach

Wiadomości, Białymstoku pojawiły stacje paliw starych miejscach - zdjęcie, fotografia

Jeszcze przed nowym rokiem doszło do zmian między innymi na stacji paliw Bliska przy ulicy Armii Wojska Polskiego, która od niedawna nosi nazwę Bitwy Białostockiej. Od nowego roku natomiast nie znajdziemy też Statoila. Co się z nimi stało?

Część kierowców jeszcze nie zwróciła uwagi, że w Białymstoku zniknęły dwie stacje Bliska, które prowadził Orlen. Jedna zniknęła na osiedlu Pietrasze, przy ulicy Wysockiego, w zasadzie już na trasie do Wasilkowa. Drugiej Bliskiej nie ma obok ronda Pamięci Bieżeństwa, przy ulicy Bitwy Białostockiej, która do niedawna nosiła nazwę I Armii Wojska Polskiego. Teraz w tych miejscach są stacje Moya, których w Białymstoku dotąd nie było.

Stacja w Białymstoku przy ul. I Szej Armii Wojska Polskiego 11, położona jest w centrum miasta jednak w dogodnej lokalizacji tuż przy wjeździe na DK19. Stacja pracuje całodobowo, w ofercie znajdują się paliwa 95, ON, ON Power, LPG oraz płyn AdBlue sprzedawany w pojemnikach. Aktualnie trwają prace wykończeniowe budynku sklepowego, w którym do dyspozycji gości będzie także koncept gastronomiczny Caffe Moya. Do czasu zakończenia remontu sprzedaż odbywa się z kontenera” – czytamy w komunikacie zamieszczonym w pierwszej połowie grudnia na stronie sieci stacji paliw Moya.

W tej chwili stacja Moya działa już normalnie, wszystkie prace bowiem zakończono jeszcze przed nowym rokiem. Ale co się stało z Bliskimi? Jeszcze w ubiegłym roku i wcześniej Orlen zapowiadał likwidację ekonomicznych stacji, bo chciał pozostawić wyłącznie stacje premium. To właśnie te stacje Orlenu, które obsługują karty lojalnościowe i oferują znacznie szerszy asortyment zarówno paliwowy jak i spożywczy.

- Na rynku polskim koncentrujemy się na rozwoju marki Orlen. Jest to związane z rosnącymi oczekiwaniami ze strony naszych klientów w zakresie oferty dostępnej na stacjach paliw – tłumaczyło ponad pół roku temu biuro prasowe polskiego koncernu.

Analitycy wskazywali, że najprawdopodobniej stacje Bliska w ogóle znikną do końca 2018 roku. W Białymstoku na pewno nie ma już co najmniej dwóch, właśnie w tych lokalizacjach, które wskazaliśmy powyżej. I w tych dwóch miejscach zastąpiły je stacje Moya. Z kolei te stacje należą do sieci właściciela, którym jest spółka Anwim S.A. Pierwsza stacja tej firmy została uruchomiona w roku 2009, później powstawały kolejno nowe, a także stacje partnerskie. Wszystkie mają logo Moya.

Z naszego miasta zniknęły również stacje Statoil. Od niedawna widać już logo zupełnie inne, podobnie jak i nazwę – Circle K. Ten temat opiszemy jeszcze dokładniej na naszych łamach. W tym miejscu dodamy tylko, że paliwa szwedzkiego koncernu przechodzą tak zwany rebranding. Potrwa on do końca marca tego roku i wkrótce wszędzie w Polsce zobaczymy Circle K zamiast Statoil.

Tym, którzy mogą się niepokoić zmianą nazwy informujemy, że na stacjach Circle K nadal są i będą oferowane tej samej jakości paliwa miles® i milesPLUS® oraz kawy pod marką Simply Great Coffee, a także hot dogi pod marką Prawdziwe Hot Dogi prosto z grilla.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

W Białymstoku pojawiły się nowe stacje paliw w starych miejscach komentarze opinie

  • gość 2018-01-25 19:53:32

    nie szwedzkie a norweskie !! trzeba wiedzieć a potem pisać niestety

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl