25°C lekkie zachmurzenie

W długiej kolejce po dowód rejestracyjny? Niekoniecznie!

Moto, długiej kolejce dowód rejestracyjny Niekoniecznie! - zdjęcie, fotografia

Ktokolwiek musiał ostatnio wizytować Urząd Miejski, żeby wyrobić lub zmienić dowód rejestracyjny, wie doskonale, że trzeba mieć dużo cierpliwości. Wolno działający CEPiK oraz mała ilość stanowisk to powody, dla których w magistracie są tasiemcowe kolejki petentów. Są jednak dobre wiadomości: niebawem odpadnie jeden powód wizyt w magistracie. Ministerstwo Infrastruktury planuje wydłużyć życie dowodom rejestracyjnym, w których brakuje miejsc na pieczątki potwierdzające odbycie przeglądu technicznego.

Obecnie w dokumencie jest sześć miejsc na pieczątki diagnosty. Po wyczerpaniu wolnego miejsca właściciel samochodu musi odstać swoje w kolejce i zapłacić 73,50 za nowy dokument. Ministerstwo Infrastruktury nie planuje zmian we wzorze dokumentu. Przygotowywane są przepisy, które - po wyczerpaniu wolnych miejsc w dowodzie rejestracyjnym - pozwolą kierowcom na dalsze posługiwanie się tym dokumentem. Jeszcze w 2018 roku wprowadzony zostanie przepis, który umożliwi korzystanie ze specjalnego zaświadczenia wydanego przez stacje diagnostyczne potwierdzające ważność badania technicznego. Wymiana dowodu nie będzie zatem już obowiązkowa, choć wciąż pozostanie możliwa. 

Odpowiedni dokument będzie dołączony do dowodu rejestracyjnego. Kierowca będzie musiał go wozić ze sobą wraz z polisą OC. Oszczędzi to zarówno czasu jak i pieniędzy dla kierowców i może nieco zmniejszy kolejki związane z wyrobienie dokumentów wozu. 

(PS/ Foto: ASM)

W długiej kolejce po dowód rejestracyjny? Niekoniecznie! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl