W Parku Antoniuk działa już sad edukacyjny


Fakty Białystok
23/05/2019

Co, gdzie, kiedy?Mieszkańcy Białegostoku mogą już odwiedzać pierwszy w Białymstoku sad edukacyjny, a w przyszłości – zbierać owoce, które tam wyrosną. W parku na osiedlu Antoniuk posadzono drzewka i krzewy owocowe, zostały zamontowane ławki, altana, plansze edukacyjne. W środę, 1 maja, na otwarcie sadu przyszło bardzo dużo osób.

Na powierzchni 850 m2 w Parku Antoniuk przy ul. Wierzbowej zostało posadzonych 25 drzew owocowych. Znajdują się tam różne gatunki i odmiany jabłoni, grusz, wiśni, czereśni, śliw, także papierówki, antonówki, kosztele, węgierki dąbrowickie czy śliwki uleny. Wśród krzewów dominują porzeczki czarne i czerwone, maliny, agrest, dereń jadalny. Jest ażurowa altana, są płotki wiklinowe, domki dla owadów oraz elementy edukacyjne w postaci tablic z opisem starych odmian drzew i krzewów.

Sad jest pomysłem na to, by Białystok był jeszcze bardziej "zielonym" miastem, a białostoczanie mieli okazję zapoznać się ze starymi, trochę zapomnianymi odmianami – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Wszystko po to, by ta przestrzeń na osiedlu Antoniuk była jak najbardziej atrakcyjna.

Sad edukacyjny na Antoniuku jest pierwszym takim przedsięwzięciem w Białymstoku. Jeśli spodoba się mieszkańcom, w przyszłym roku na terenie miasta zostanie założony kolejny taki sad.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

 
W Parku Antoniuk działa już sad edukacyjny - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Co, gdzie, kiedy?


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu