2°C słabe opady deszczu

W półtorej godziny z Białegostoku do Warszawy

Moto, półtorej godziny Białegostoku Warszawy - zdjęcie, fotografia

Około 20 lat czekania na dobre połączenie drogowe Białegostoku z Warszawą dobiegło końca. Tuż przed weekendem do użytku został oddany ostatni już odcinek od węzła Poręba do Wyszkowa. Rzecznik GGDKiA jest przekonany, że po usunięciu wszystkich oznakowań tymczasowych, ze stolicy Podlasia da się dojechać do Warszawy w półtorej godziny.

Kiedy podawaliśmy informację o oddaniu całej trasy S-8 z Białegostoku do Warszawy, szybko spłynęły głosy do naszej redakcji od tych, którzy już mieli okazję korzystać z nowej inwestycji. Kierowcy, którzy w niedzielę jechali ze stolicy kraju do stolicy Podlasia lub w odwrotnym kierunku, bardzo sobie chwalili komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo. Inwestycję wykonano już w użyciem najnowszych technologii, które gwarantować mają trwałość i bezpieczeństwo użytkowania.

Ostatni oddany odcinek od Wyszkowa do węzła Poręba, którym kierowcy już jeżdżą, ma 13 kilometrów długości i nawierzchnię – podobnie jak sąsiedni fragment od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej – z betonu cementowego. Łącznie to 29 km nawierzchni betonowej – na pozostałej części S8 pomiędzy Warszawą, a Białymstokiem, kierowcy pojadą po nawierzchni asfaltowej.

- Na części odcinków jeszcze trwają prace dookoła głównej drogi, przy drogach serwisowych, dojazdowych, ale tutaj też jest światełko w tunelu, ponieważ na przykład na początku tego miesiąca odcinek od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa właśnie dostał decyzję na użytkowanie i w tej chwili tam zdjęte zostały ograniczenia prędkości do 100 km na godzinę i jeździmy już normalnie. Dobrą też informacją, nowiną jest to, że w przyszłym tygodniu odcinek z kolei od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województwa też powinien otrzymać stosowne decyzje i wtedy też znikną ograniczenia do 100 km/h. Tak, że wszystko jest na dobrej drodze, do końca roku na wszystkich odcinkach mazowieckich powinno ograniczenie zniknąć – mówił przed weekendem na antenie Polskiego Radia Białystok Rafał Malinowski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddziału w Białymstoku.

Podkreślił również, że po zakończeniu wszystkich prac i usunięciu części istniejących oznakowań, do Warszawy z Białegostoku da się dojechać w półtorej godziny. Jest to realny czas, w jakim można pokonać całą drogę. To już potwierdzają kierowcy, którzy jechali w miniony weekend krajową ósemką. Wygląda więc na to, że zamierzenia zostały zrealizowane i teraz po latach, dwa duże miasta, będą miały ze sobą dobrą łączność komunikacyjną.

W związku z tym, że Białystok wciąż jest pozbawiony dostępu do lotniska regionalnego, ta trasa w postaci drogi ekspresowej jest wręcz zbawieniem. I nie tylko dla mieszkańców, którzy muszą skorzystać z transportu lotniczego, ale także przedsiębiorców, którzy muszą przemieszczać się szybko, sprawnie i bezpiecznie.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: GDDKiA)

W półtorej godziny z Białegostoku do Warszawy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl