2°C słabe opady deszczu

Wues kończy pracę nad własnym materiałem w studiu nagrań

Białystok jest miastem zdolnych i utalentowanych ludzi. Jedni z nich tworzą grupę Wues. Wues to zespół założony przez wokalistkę, Weronikę Sosnowską, która aktualnie śpiewa też u boku Andrzeja Nowaka (założyciela i lidera TSA) w zespole ZŁE PSY. Ale teraz członkowie kapeli skupiają się przede wszystkim na nagraniu materiału, które dobiega końca.

Grupa "Wues." wykonuje szeroko pojętą muzykę rockową i prezentuje autorski repertuar. 3/4 składu miało już okazję grać razem w ubiegłych latach: Michał Rutkowski – bas, Mateusz Demianiuk – gitara elektryczna oraz wyżej wspomniana Weronika – wokal. Mają za sobą poważne występy w charakterze tak zwanego supportu przed znanymi w Polsce muzykami jak: Patrycja Markowska, Happysad, czy Golec Uorkiestra oraz występ na Grunwaldzie dla ogromnej publiki harcerzy.

Jan Kulik – perkusista, to nowy "nabytek" w paczce. Jasiek ma 15 lat, ale na zestawie „garnków i talerzy” gra od 4 roku życia. Właściwie gra od czasu, kiedy w Wielkiej Brytanii dostał stypendium artystyczne jako dziecko niezwykle utalentowane. Natomiast w wieku 6 lat wraz z zespołem dostał się do finału pierwszej edycji Must Be The Music, gdzie zajął 4 miejsce. Rok później, bo mając zaledwie 7 lat, podpisał kontrakt z Universal Music Polska i wydał pierwszą płytę. Był gościem niemalże każdej ogólnopolskiej stacji telewizyjnej, grał na imprezach takich jak Sylwestrowa Moc Przebojów Telewizji Polsat.

Ekipa świetnie się ze sobą dogaduje, co jest ogromnym plusem. Bo przecież dobra atmosfera to pierwszy stopień do kariery w show-biznesie i na scenie.

Singiel "Neurosis", który został wydany w lutym 2018 roku można usłyszeć na oficjalnym kanale zespołu na youtube. Jest to wersja z piano, aczkolwiek piosenka została zmodyfikowana i w chwili obecnej jest już przedstawiana w mocniejszym brzmieniu.

Jednym z ostatnich wydarzeń z udziałem zespołu Wues był koncert charytatywny. W dniu 2 września 2018 roku, w Wasilkowie, grupa miała przyjemność zagrania koncertu, który wspierał mającego przyjść na świat chorego chłopca. "Serce Filipka", bo tak nazwano to wydarzenie, miało poparcie ze strony aktora oraz wokalisty Pawła Małaszyńskiego. Zachęcił on widzów i swoich fanów do wsparcia maluszka, który miał się urodzić z wadą serduszka. Cel został osiągnięty i zebrano odpowiednią ilość pieniędzy, które były niezbędne do przeprowadzenia operacji.

W tej chwili Wues kończy pracę nad nowym materiałem. Jedną z inspiracji członków bandu jest  gitarzysta Slash. W repertuarze znajdziemy kawałki w języku polskim, jak i angielskim. Zespół planuje wydać swoją pierwszą płytę i wyruszyć w jesienną trasę koncertową. Przygotujcie się na masę niespodzianek i bądźcie na bieżąco! Wues można śledzić między innymi na facebookowym fanpage.

(BL)

Wues kończy pracę nad własnym materiałem w studiu nagrań komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się