2°C słabe opady deszczu

Zanim nie spadły śniegi, wskakuj na rower. Ścieżek nam znów przybyło

Styl Życia, Zanim spadły śniegi wskakuj rower Ścieżek znów przybyło - zdjęcie, fotografia

W Białymstoku powstały kolejne nowe drogi rowerowe. Można już jeździć drogami dla rowerów wzdłuż ul. Wiewiórczej, Pogodnej i Hetmańskiej.

Rowerzyści mają do dyspozycji nową ścieżkę rowerową o dł. 635 m wzdłuż ul. Wiewiórczej (od ul. Mickiewicza do ul. Żurawiej). Został wybudowany również fragment drogi rowerowej wzdłuż ul. Hetmańskiej o dł. ok. 230 m, na odcinku od ul. gen. A.E. Fieldorfa „Nila” do istniejącej ścieżki na ul Hetmańskiej (na wysokości przejścia dla pieszych przy Zakładzie Karnym).

Obie inwestycje zostały zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Ponadto powstała nowa ścieżka o dł. 428 m wzdłuż ul. Pogodnej, na odcinku od ul. gen. J. Bema do ul. Składowej.

Nowe ścieżki zapewnią większy komfort poruszania się rowerem po mieście. Wybudowane odcinki łączą się z istniejącymi drogami rowerowymi, co ułatwi przejazd rowerem w tych częściach miasta – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Nowe ścieżki rowerowe wraz z chodnikami i infrastrukturą wybudowała firma Strabag. Inwestycja kosztowała ponad 1,4 mln zł.

Aktualnie długość ścieżek rowerowych w naszym mieście wynosi 124,6 km.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

Zanim nie spadły śniegi, wskakuj na rower. Ścieżek nam znów przybyło komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl