25°C lekkie zachmurzenie

Zmarł radny Zbigniew Brożek. Był radnym Prawa i Sprawiedliwości

Wiadomości, Zmarł radny Zbigniew Brożek radnym Prawa Sprawiedliwości - zdjęcie, fotografia

W niedzielny późny wieczór dotarła do radnych i działaczy sportowych bardzo smutna informacja. Zmarł radny Prawa i Sprawiedliwości oraz szef Komisji Sportu w Radzie Miasta, Zbigniew Brożek. Miał 64 lata.

Radny Zbigniew Brożek to była barwna postać lokalnej polityki. Bezpardonowo potrafił głosić swoje przemyślenia, ale też potrafił walczyć jak lew, gdy chodziło o sprawy mieszkańców. Był bardzo aktywny społecznie, spotykał się z ludźmi, brał udział w wielu wydarzeniach, przede wszystkim sportowych oraz licznych piknikach osiedlowych. Był między ludźmi i dla ludzi.

- Bardzo smutna wiadomość dotarła do nas późnym wieczorem. Zbyszek był dobrym kolegą. Trudno uwierzyć, że już się nie spotkamy, nie porozmawiamy. Był bardzo aktywny, zaangażowany w sprawy miasta, a w szczególności sportu w Białymstoku. Dobry organizator, który potrafił jednoczyć środowiska sportowe. Będzie mi go bardzo brakowało – wspomina radny klubowy, Jacek Chańko.

Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że radny Brożek w niedzielne popołudnie był na meczu koszykówki. Obserwował i kibicował naszym Żubrom. Po meczu, odwoził go kierowca, współpracownik prezesa białostockich Żubrów. Nagle w samochodzie źle się poczuł i dość szybko stracił przytomność. Wezwana na miejsce karetka pogotowia przybyła szybko. Reanimacja trwała około 45 minut, ale niestety nie przyniosła skutku. Zbigniew Brożek zmarł.

- Smutna, bardzo smutna i nieoczekiwana wiadomość. Nie wiem, co mam powiedzieć. Bardzo trudno zebrać myśli w takich sytuacjach. Daj mu Panie wieczny odpoczynek – powiedziała naszej redakcji koleżanka klubowa, radna Katarzyna Siemieniuk.

- To był człowiek orkiestra, bardzo energiczny, zaangażowany w sprawy miasta. Zbyszek to też człowiek, który wierzył w to co robił i szedł za tym, w co wierzył. Może nie każdy go za to lubił, ale na pewno za to szanował. Strasznie będzie go nam brakowało – mówi radny z klubu PiS, Paweł Myszkowski.

Zbigniew Brożek od ponad 35 lat związany był z NSZZ Solidarność. Pełnił funkcję wiceprezesa, później prezesa – Klubu Sportowego Włókniarz Białystok. Był uhonorowany Srebrną Odznaką Zasłużonych Białostocczyźnie. W ławach radnych Rady Miasta Białegostoku zasiadł po raz trzeci. Został wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości. Kierował Komisją Sportu i Turystyki. Miał 64 lata.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Zmarł radny Zbigniew Brożek. Był radnym Prawa i Sprawiedliwości komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl