2°C słabe opady deszczu

Zmieniły się miejsca, w których udzielane są bezpłatne porady prawne

Wiadomości, Zmieniły miejsca których udzielane bezpłatne porady prawne - zdjęcie, fotografia

W 2018 roku białostoczanie ponownie będą mogli korzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. Jednak zmianie uległa ich dotychczasowa lokalizacja.

Od wtorku (2 stycznia 2018 r.) punkty prowadzone przez organizacje pozarządowe, które zlokalizowane były przy ul. Ludwika Zamenhofa 5C, mieszczą się w budynku Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 – pok. nr 7A i 7B. Zmianie uległa także lokalizacja punktów nieodpłatnej pomocy prawnej przy ul. Białej 13/33. Adwokaci i radcowie prawni będą teraz świadczyć tę pomoc w punktach położonych przy ul. Zamenhofa 5C pok. nr 4 i 11.

Rok 2018 będzie trzecim z kolei rokiem funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Przez cały ten rok od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 19.30, zainteresowani będą mogli uzyskać informacje o obowiązującym stanie prawnym, o swoich uprawnieniach i obowiązkach. Osoby kompetentne wskażą potrzebującym sposoby rozwiązania problemów prawnych lub udzielą pomocy m.in. w sporządzaniu pism o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu, adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego i rzecznika patentowego.

Nieodpłatne punkty pomocy prawnej powstały z myślą o najuboższych, seniorach, kombatantach i weteranach, posiadaczach Karty Dużej Rodziny oraz ofiarach klęsk. Do takiej pomocy są również uprawnione osoby, które nie ukończyły 26 lat.

W minionym roku z bezpłatnej pomocy prawnej w Białymstoku skorzystano ok. 2 tys. razy. Punkty najczęściej odwiedzali seniorzy, a porady najczęściej dotyczyły spraw z zakresu prawa cywilnego, prawa spadkowego i prawa karnego.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

Zmieniły się miejsca, w których udzielane są bezpłatne porady prawne komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl