2°C słabe opady deszczu

Zniszczony mural został już odnowiony

Zniszczony kilka dni temu mural „Utkany wielokulturowością” – został naprawiony. Zamiast swastyki znów widnieje na nim menora. W społecznej akcji, zorganizowanej w przeddzień Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, uczestniczyli białostoczanie, miejscy aktywiści, organizacje pozarządowe i prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

W piątek (26 stycznia) o godz. 14.00  przy Al. J. Piłsudskiego 19/1 Tadeusz Truskolaski i mieszkańcy miasta spotkali się z przedstawicielami m.in. Fundacji Klamra, Stowarzyszenia 9/12, Normalnego Białegostoku czy też Towarzystwa Przyjaciół Kultury Żydowskiej. Podczas spotkania został naprawiony wielokulturowy mural i został uzupełniony o kolorowe odbicia dłoni uczestników akcji. Miasto wsparło finansowo akcję naprawy muralu.

Białystok to miasto o tradycjach wielokulturowych, które zawsze będziemy pielęgnować – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Nie dajemy zgody na przejawy nienawiści, antysemityzmu i dyskryminacji w naszym mieście. Dziś demonstrujemy to wspólnie przy naprawionym muralu.

Przypominamy, że w tym roku Białystok obchodzi 75. rocznicę Powstania w Białostockim Getcie. Z tej okazji odbędzie się szereg wydarzeń pod wspólną nazwą „Białystok pamięta”.

Obchody zostaną zainaugurowane już 5 lutego. Tego dnia w 1943 roku Niemcy rozpoczęli likwidację getta w Białymstoku. Kolejne uroczystości upamiętniające wydarzenia w getcie odbędą się w czerwcu i sierpniu.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

Zniszczony mural został już odnowiony komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl