25°C lekkie zachmurzenie

Moskitiery – skuteczny sposób na uciążliwe owady

Nic tak nie drażni jak obrzydliwe muchy i natrętne komary pchające się do domu. Irytujące insekty zakłócają rytm zarówno dnia, jak i nocy. Można próbować półśrodków, ale czy nie lepiej jest postawić na najskuteczniejszą metodę?

Skuteczność i bezpieczeństwo

Chemiczne metody zabezpieczania swojego domu przed wlatującymi owadami nigdy nie są całkowicie skuteczne. Wkłady do elektrycznych emiterów szybko się kończą, więc trzeba stale kupować nowe. Środki chemiczne, którymi smaruje się ramy okien i drzwi wietrzeją z czasem i zmywają się od deszczu. Co więcej, wdychanie trujących oparów z pewnością nie ma dobrego wpływu na domowników, w szczególności na zwierzęta domowe i dzieci. Naturalne odpowiedniki – zioła w doniczkach czy olejki eteryczne – są równie nietrwałe i mało skuteczne. Stuprocentową pewność daje jedynie solidne, fizyczne zabezpieczenie. Malutkie oczka siatki nie przepuszczą żadnego owada ani insekta. Moskitiera w żaden sposób nie stanowi niebezpieczeństwa, wręcz przeciwnie – zapewnia je najmłodszym, zwierzętom i osobom uczulonym.

Szeroki wybór możliwości

Wszystkie osoby mające wątpliwości, czy zamontowanie moskitier w ich domu jest możliwe, powinny je od razu porzucić. W sklepach i w Internecie można znaleźć ogromny wybór najróżniejszych typów moskitier np. http://www.agatarolety.pl/katalog/kategoria/moskitiery. Tanim i doraźnym rozwiązaniem będą siatki montowane samodzielnie, na naklejane taśmy przylepne, rzepy czy magnesy. Droższą, ale zdecydowanie skuteczniejszą i trwalszą opcją są moskitiery ramkowe. Wielu producentów oferuje wykonanie ich na wymiar, z różnymi metodami montażu, więc każdy da radę znaleźć coś dla swojego domu. Instalacja może być inwazyjna (na stałe, przymocowana do ramy) lub nieinwazyjna (zdejmowana). Moskitiery mogą się także przesuwać lub otwierać, dlatego nadadzą się również do drzwi.

Komfort i prostota

Dobór odpowiedniego koloru siatki sprawi, że moskitiera będzie niemalże niewidoczna. Nie dość, że ta metoda jest całkowicie skuteczna, to jest też dyskretna. Takie zabezpieczenie nie sprawia wielu kłopotów. Utrzymanie jej w czystości nie jest problematyczne – siatki można myć i przecierać zwykłą ściereczką. Montaż i demontaż najczęściej nie są specjalnie skomplikowane, dlatego można je wykonywać samodzielnie. Wytrzymałe włókno szklane (lub PCV) pozwoli używać moskitiery przez lata.

Zwykło się mówić, że proste rozwiązania są najlepsze. Dokładnie tak jest też w przypadku moskitier – to proste, wygodne i stuprocentowo skuteczne zabezpieczenie. Zamiast bez sensu wydawać kolejne pieniądze na chemiczne środki, lepiej zainwestować w najlepsze rozwiązanie.

Moskitiery – skuteczny sposób na uciążliwe owady komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na fakty.bialystok.pl